Pig oil & Sulphur

Pig oilBohaté rousy jsou chloubou shirských koní a jejich typickým symbolem. O rousy je však třeba dobře pečovat, aby nebyly zdrojem zdravotních obtíží, jako jsou různé dermatitidy, podlomy a další potíže, které se pod bohatou přikrývkou rousů mohou občas skrývat. A to pochopitelně nejen u Shirů, ale i u jiných rousatých plemen, jako jsou Clydesdalové, Frísani, Cobové a další.

Chovatelé těchto koní už po desetiletí používají tzv. Pig oil & Sulphur - speciální olejový extrakt s příměsí síry určený pro péči o koňské rousy. Olej brání usazování vlhkosti a nečistot v rousech a síra funguje jako desinfekce. Díky tomu tak preventivně působí proti vznikům podlomů, dermatitidy, boláků a dalších častých potíží rousnatých plemen.

Aplikace ideálně jednou za týden nebo dva týdny. Stačí jen olej promíchat, aby se usazená sirná příměs promísila s olejem, a rukou či štětcem vemnout do čistých a suchých rousů koní. Dávkování na jednu aplikaci pro jednoho koně vychází cca 300 - 500 ml podle mohutnosti rousů.

Vyrobeno v ČR podle originální anglické receptury. K dispozici je balení 1 litr a 5 letrů.

Máte zájem o Pig oil? Napište na info@havens-krmivo.cz